Kolokacja w profesjonalnej serwerowni Net-Partner

Usługa kolokacji skierowana jest do operatorów telekomunikacyjnych, dostawców usług i treści internetowych oraz korporacji wymagających profesjonalnego zabezpieczenia aplikacji i zasobów sprzętowych wraz z dostępem do infrastruktury telekomunikacyjnej.

Kolokacja polega na dzierżawie powierzchni lub miejsca w szafach telekomunikacyjnych w celu umieszczenia urządzeń telekomunikacyjnych Klienta w profesjonalnie wyposażonym i zabezpieczonym pomieszczeniu.

Oprócz odpowiednio przystosowanych pomieszczeń technologicznych (stabilność zasilania, systemy klimatyzacji i przeciwpożarowe) oraz stałego nadzoru urządzeń telekomunikacyjnych, Klient ma możliwość korzystania z naszej infrastruktury teletransmisyjnej i szerokiego portfela usług.

Pomieszczenia

Pomieszczenia kolokacyjne zostały przygotowane w celu uzyskania optymalnego środowiska gwarantującego poprawność funkcjonowania infrastruktury sprzętowej Klienta i spełnienie wysokich wymagań z obszarów bezpieczeństwa fizycznego, zasilania, klimatyzacji oraz zabezpieczenia przeciwpożarowego. Pomieszczenia posiadają całodobowy nadzór przez wyspecjalizowane jednostki techniczne Net-Partner, które natychmiast reagują w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu pracy urządzeń.

Rozmiar pomieszczeń kolokacyjnych oraz usystematyzowane rozplanowanie urządzeń Klienta umożliwia wygodny dostęp do urządzeń od frontu i tyłu szafy. Pomieszczenia posiadają podłogę technologiczną o wzmocnionej konstrukcji (antystatyczną), odseparowany dostęp do zasobów.

Obsługa urządzeń
Obsługa urządzeń telekomunikacyjnych Klienta przez pracowników Net-Partner gwarantuje:

  • sprawdzanie sygnalizacji sprzętowej i okablowania, połączeń, uruchomienie zasilania
  • instalację lub usuwanie okablowania (części okablowania) na żądanie Klienta
  • instalację, usuwanie lub zmiany kart w portach urządzeń na żądanie Klienta
  • wsparcie przy dostawach sprzętu, kart lub części zamiennych na żądanie Klienta
  • pomoc przy wykrywaniu i usuwaniu usterek technicznych

Bezpieczeństwo pomieszczeń
Net-Partner zapewnia elektroniczny system kontroli dostępu do pomieszczeń technologicznych, klimatyzacyjnych i pomieszczeń z urządzeniami zasilania.

Okablowanie
Okablowanie telekomunikacyjne od urządzeń Klienta do okablowania pomiędzy urządzeniami Klientów jest okablowaniem niezależnym, rozprowadzonym w kanalizacji technicznej pod podłogą podniesioną. Okablowanie telekomunikacyjne jest zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych.

Zasilanie
Zasilanie jest kluczowym parametrem usługi kolokacji, który bezpośrednio wpływa na niezawodność działania sprzętu telekomunikacyjnego Klienta. Centra Kolokacyjne Net-Partner posiadają systemy zabezpieczenia zasilania o dużej niezawodności obejmujące systemy dostarczenia energii do budynku, dystrybucji energii wewnątrz budynku, zabezpieczenia sieci energetycznej przed przeciążeniami oraz systemy awaryjnego zasilania.

Klimatyzacja
Pomieszczenia kolokacyjne posiadają systemy chłodzenia umożliwiające utrzymanie temperatury powietrza na poziomie 20-25 st. C. Wilgotność powietrza jest utrzymana na poziomie 40-60%.